آموزش

گرند اسلم اوپن آمریکا

لوگو گرند اسلم اوپن آمریکا

سالانه ۴ رویداد بزرگ در دنیای تنیس تحت عنوان «گرند اسلم» برگزار می‌شود. گرند اسلم اوپن آمریکا با نام رسمی «The United States Open Tennis Championships» یکی از آن‌ها و همچنین آخرین گرند اسلم در تقویم سالانه تنیس است. این رویداد که به خاطر فضای پر‌جنب و جوش و برگزاری شبانه مسابقات زیر نورافکن‌ها شهرت دارد هر ساله در اواخر فصل تابستان برگزار می‌شود.

ما در این مقاله، به پیشینه و تاریخچه، رکوردداران و همچنین اطلاعات مهم گرند اسلم اوپن آمریکا می‌پردازیم. با تنیس۳۶۰ همراه باشید.

تاریخچه گرند اسلم اوپن آمریکا

  • وب سایت: https://www.usopen.org/index.html
  • سال تاسیس: ۱۸۸۱
  • محل برگزاری: فلاشیگ مدوز، نیویورک، ایالات متحده آمریکا
  • نوع زمین مسابقات: چمن (۱۹۷۴-۱۸۸۱)، خاکی (۱۹۷۷-۱۹۷۵)، زمین سخت (تاکنون-۱۹۷۸)
  • جایزه: ۶۰ میلیون دلار (۲۰۲۲)

مسابقات آزاد ایالات متحده (U.S. Open championships) یکی از قدیمی‌ترین مسابقات قهرمانی تنیس در جهان است که در سال ۱۸۸۱ به عنوان یک رقابت ملی انفرادی و دو‌نفره مردان تاسیس شد. تنها باشگاه‌هایی که عضو انجمن ملی تنیس روی چمن ایالات متحده بودند حق شرکت در این تورنمنت را داشتند.

بعد ها این رویداد گسترش یافت و در سال ۱۸۸۷ انفرادی زنان، در سال ۱۸۸۹ دو‌نفره زنان و در سال ۱۸۹۲ دو‌نفره مختلط به این مسابقات اضافه شد. این پنج مسابقه قهرمانی تا سال ۱۹۶۸ در مناطق مختلف برگزار می‌شد، اما در نهایت، برگزاری هر پنج تورنمنت به یک مکان مشترک، یعنی باشگاه تنیس وست ساید در نیویورک منتقل شد. پس از آن مسابقات قهرمانی به عنوان U.S Open شناخته شد و این مسابقات در سال ۱۹۷۸ به فلاشینگ مدوز منتقل شد.

 گرند اسلم اوپن آمریکا از سال ۱۸۸۱ تا ۱۹۷۴ روی چمن بازی می‌شد. از ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۷، روی خاک رس و از سال ۱۹۷۸ روی زمین سخت اکریلیک.

زمین اصلی مسابقات آزاد ایالات متحده استادیوم ۲۲۰۰۰ نفری آرتور اش (Arthur Ashe) است که بزرگ‌ترین سالن مرکز ملی تنیس به شمار می‌آید. پس از آن استادیوم ۱۰۰۰۰ نفری لوئیس آرمسترانگ، استادیوم ۶۰۰۰ نفری گرند استند و زمین های جانبی کوچک‌تر قرار دارند. همه زمین ها با نورافکن‌ها روشن هستند و بنابراین برای بازی شبانه مناسب هستند و زمین های داخلی به رنگ آبی رنگ شده‌اند تا ردیابی توپ را راحت‌تر کند.

یکی از به یادماندنی‌ترین لحظات تاریخ مسابقات آزاد ایالات متحده در مسابقه نیمه نهایی سال ۱۹۹۲ بین مایکل چانگ آمریکایی و استفان ادبرگ از سوئد رخ داد. این مسابقه که با برد ادبرگ به پایان رسید، ۵ ساعت و ۲۶ دقیقه به طول انجامید و از این مسابقه به عنوان طولانی‌ترین مسابقه در تاریخ مسابقات آزاد آمریکا یاد می‌شود.

تورنمنت گرند اسلم اوپن آمریکا

گرند اسلم اوپن آمریکا چه زمانی برگزار می‌شود؟

گرند اسلم اوپن آمریکا هر سال در یک دوره دو هفته ای در اواخر ماه آگوست و اوایل سپتامبر برگزار می‌شود. این تورنمنت در سال ۲۰۲۳ از ۲۸ آگوست شروع خواهد شد و در تاریخ ۱۰ سپتامبر پایان خواهد یافت.

این مسابقات قهرمانی در پنج دسته اصلی برگزار می‌شود: انفرادی و دو‌نفره مردان، انفرادی و دو‌نفره زنان و دو‌نفره مختلط.

گرند اسلم آمریکا کجا برگزار می‌شود؟

این مسابقات به عنوان مسابقات قهرمانی ملی ایالات متحده در سال ۱۸۸۱ در نیوپورت، رود آیلند آغاز شد. بین سال‌های ۱۹۱۵ و ۱۹۷۷ مسابقات عمدتاً در باشگاه تنیس وست ساید در نیویورک برگزار می‌شد. تا سال ۱۹۷۴ از زمین های چمن استفاده میشد، اما بین سال های ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۷ سطح زمین به خاک رس تبدیل شد.

در سال ۱۹۷۸، این رویداد به خانه کنونی خود، یعنی فلاشینگ مدوز در نیویورک تغییر کرد، جایی که فضای بیشتری برای ساخت استادیوم‌های بزرگ وجود داشت و نوع زمین نیز از زمین خاکی به زمین سخت تغییر پیدا کرد.

چگونه یک نفر برای مسابقات اوپن آمریکا واجد شرایط میشود؟

در هر دو زمینه مسابقات انفرادی مردان و زنان، ۱۲۸ بازیکن وجود دارد. برای اینکه یک از آن ۱۲۸ مرد یا زن باشید، چند روش صلاحیت متفاوت وجود دارد.

روش اول قرار گرفتن در بین ۱۰۴ بازیکن برتری که برای شرکت در مسابقات ثبت نام می‌کنند. رتبه بندی توسط یک سیستم امتیازی تعیین می‌شود که در آن بازیکنان بر اساس نحوه عملکردشان در مسابقات در طول سال امتیاز می‌گیرند. تورنمنت‌های بزرگ‌تر مانند گرند اسلم‌ها امتیاز بیشتری دارند. لازم به ذکر است که این ۱۰۴ بازیکن برتر هستند که ثبت نام می‌کنند، نه فقط ۱۰۴ بازیکن برتر در رنکینگ. هر سال، بازیکنان خاصی ممکن است در بین ۱۰۴ بازیکن برتر رنکینگ قرار بگیرند اما به دلیل مصدومیت یا شرایط دیگر قادر به رقابت نباشند.

روش بعدی برای راهیابی به قرعه کشی یک نفره مسابقات مقدماتی است. مسابقات مقدماتی از ۱۲۸ بازیکن تشکیل شده است و تنها ۱۶ بازیکن برای کسب سهمیه راه می‌یابند. برای مسابقات آزاد آمریکا این بدان معنی است که بازیکنان باید در سه مسابقه در مسابقات مقدماتی پیروز شوند تا بتوانند به قرعه کشی اصلی راه پیدا کنند.

اگر دوست دارید با قوانین تنیس آشنا شوید، پیشنهاد میکنیم مقاله ای که برای شما تهیه کرده‌ایم را از دست ندهید.

در سال ۲۰۲۱، اما رادوکانو یکی از ۱۶ زنی بود که از طریق تورنمنت مقدماتی راه یافت و در ادامه توانست قهرمانی انفرادی زنان اوپن آمریکا را به دست آورد. او اولین فردی بود که موفق شد همچین موفقیتی کسب کند.

اکنون که ۱۲۰ جایگاه پر شده است، ۸ جایگاه باقی مانده است. این جایگاه های باقی مانده به بازیکنانی داده می‌شود که دعوت نامه‌ای دریافت می‌کنند که به عنوان واید کارت شناخته می‌شود. این جایگاه توسط سازمان آزاد ایالات متحده تعیین می‌شود و معمولا به بازیکنان محلی داده می‌شود، بازیکنان جوانی که ممکن است با استعداد باشند اما در مسابقات کافی برای کسب امتیاز یا بازیکنان مسن تر که از مصدومیت خارج می‌شوند و در نتیجه قادر به کسب امتیاز نیستند، بازی نکرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *